دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
 


نسخه چاپي    ارسال به دوست

  

    دوره توانمند سازی اساتید تراز انقلاب اسلامی

  دوره 5 روزه توانمندسازی اساتید تراز انقلاب اسلامی با حضور اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان هرمزگان در مرکز کوثر شهر مقدس قم برگزار شد.

   

حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزش‌عالی استان هرمزگان در دوره توانمندسازی اساتید تراز انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر تکلیف‌مداری به بیان مهم‌ترین تکلیف در حال حاضر پرداخت و گفت: تکلیف‌مداری یک قرارداد دو طرفه بین بندگان و خدا است.

 

وی بیان داشت: خداوند تعهداتی را برای خود در این قرارداد بیان نموده است که از آن جمله می‌توان از امنیت و آرامش بخشی (امن من عذابی؛ امنیت در برابر اضطراب، انحراف و سقوط)؛ موفقیت، هدایت و سعادت بخشی( ولو مقدار کم باشد، تجهیزات کم باشد، دشمن زیاد و قوی باشد) و عزت بخشی نام برد.

 

 ماندگاری در ادامه تعهدات بندگان را شامل: تشخیصِ درستِ تکلیف (ولایی)؛ اقدام درست در عمل به تکلیف(اقتدار)؛ پایداری پای تکلیف تا آخر( استقامت) عنوان کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاري تاکید کرد: مهم‌ترین تکلیف در انقلاب اسلامی؛ روحیه جهاد، مقاومت و استقامت است. در روحیه جهادی این سه مبنای:  روحیه معامله با خدا به جای معامله با خلق؛ روحیه معامله با قیامت به جای معامله با دنیا و روحیه احسان به خود را باید تقویت نمود.

 

در ادامه جلسات این دوره حجت الاسلام برادران در دومین روز، در جلسه‌ای با موضوع "راه‌های ایجاد محبت در خانه" با تاکید بر تاثیر و اهمیت محبت در خانواده برای تربیت و تعالی انسان به نکاتی چون اهمیت انتخاب همسر به عنوان مهم‌ترین انتخاب پس از دین، رابطه میان ارزش ایمان  و تقوا بر اساس محبت و اهمیت انتخاب همسر مناسب برای فرزندان از سوی والدین تاکید کرد.

 

آیت الله سید احمد خاتمی نیز در ادامه این جلسات ضمن تاکید بر بزرگداشت عید غدیر گفت: ما در تاریخ اسلام مدیون ۴ حادثه مهم هستیم؛ بعثت، غدیر، عاشورا و مهدویت. این مناسبت‌ها و ايام شایسته بالاترین تکریم‌هاست.                                                                                                          

 

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به غدیر به عنوان کانون وحدت مسلمین بیان داشت: برای تحقق بصیرت غدیری مقدمات و مواردی لازم است که از جمله آن می‌توان به: فضا سازی بصیرتی (در مسائل فرهنگی اگر به دنبال نهادینه کردن ارزش‌ها در جامعه باشیم نباید نسبت به فضا سازی غفلت کنیم)؛  تبیین و روشنگری، آن هم از نوع مستند و مستدل؛ ایستادن پای ولایت تا آخرین نفر و تا آخرین نفس؛  مرزبندی با دشمنان غدیر؛ ولایت مداری عملی نه شعاری و ابراز عشق به مولود غدیر اشاره کرد.   

 

 

 

خاتمی با تاكيد بر اين نكته كه واقعه غدير يك جريان مستمر است نه يك جرقه، به نگاه حضرت امام خميني (ره)  که "غدير فقط منحصر به آن روز نيست، غدير جرياني است كه هميشه بايد باشد." اشاره كرد.     

 

  حجت الاسلام و المسلمین دکتر فرمانیان نیز در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان در سومین روز از دوره توانمند‌سازی اساتید تراز انقلاب اسلامی, ضمن تبریک دهه امامت و عید غدیر به تبیین و تشریح جریان‌های تکفیری از پیدایش تا پسا داعش پرداخت.

 

 لازم به ذکر است این دوره از روز شنبه  26 مرداد 98 آغاز شده و  تا روز چهارشنبه 30 مردادماه در مرکز کوثر شهر مقدس قم  ادامه دارد.

 

 

شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨١٣:١١204

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان می باشد