سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨
 


نسخه چاپي    ارسال به دوست

  

    ضیافت اندیشه، طرحی تاثیرگذار و ماندگار

  به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان هرمزگان و معاونت آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس طرح ضیافت اندیشه اساتید با حضور احسان کامرانی رییس منطقه 15دانشگاه آزاد اسلامی ، مهدی باقری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاههای استان در سالن کنفرانس روابط عمومی واحد بندرعباس برگزار شد.

   

به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان هرمزگان و معاونت آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس طرح ضیافت اندیشه اساتید با حضور احسان کامرانی رییس منطقه  15دانشگاه آزاد اسلامی ، مهدی باقری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاههای استان در سالن کنفرانس روابط عمومی واحد بندرعباس برگزار شد.
رییس منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامی طرح ضیافت اندیشه را به عنوان طرحی تاثیرگذار و ماندگار یاد کرد و گفت: معرفت افزایی، دانش‌افزایی و رفع مشکلات، شبهات و ابهامات دینی و اعتقادی اساتید در راستای تقویت بنیه علمی و دینی دانشجویان یک امر ضروری است و ازجمله اهداف این طرح است که در سراسر کشور امروز در حال اجرا است.
احسان کامرانی گفت: با توجه به رسالت و نقش مهمی که اساتید در تربیت و پرورش دانشجویان بر عهده دارند ، باید اساتید در سطح بالای دینی باشند تا بی شک نیروهایی که پرورش می‌دهند نیروهایی متخصص و متعهد به جامعه ارایه دهند.
وی اساتید بزرگ وانقلابی در استان را از سرمایه های معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی  یاد کرد وگفت: خوشبختانه امروز اساتید بزرگ و صاحب نام علمی در استان در راستای بالا بردن سطح علمی دانشجویان فعالیت می کنندکه این از برکات این نظام مقدس بشمار می رود وباید قدردان این عزیزان باشیم .
   رییس منطقه 15دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: کشورهای دنیا در حال حاضر در فقر الگو بسر می برندو این در حالی است که کشورمان به عنوان بهترین الگوی اسلامی در جهان مطرح است
وی خطاب به اساتید دانشگاههای استان گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور ووجود تحریم ها و تهدیدها علیه کشور باید با هم اندیشی به گونه ای پیش برویم تا کشور به جایگاه واقعی خود برسد و مسیر پیشرفت و ترقی را در پیش گیرد ،همان طور که در انتخابات اخیر مردم با حضور خود نشان دادند که تحریم ها در مقابل اراده آنها بی اثر است.
کامرانی نگاه علمی ،پژوهشی وفناوری مقام معظم رهبری را از مهمترین علل پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست وافزود :امروز ما اگر شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه های مختلف شاهد هستیم که نگاه دنیا به این پیشرفت ها دوخته است بدون شک از رهنمود های این بزرگوار بوده وچیزی جز این نیست.
باقری با تبریک به مناسبت ایام شعبانیه این ماه را ماه بندگی وطاعت دانست و افزود باید سعی ما بر این باشد تا با اعمالمان زمینه ظهور را فراهم سازیم واز منتظران واقعی آن حضرت باشیم .
رییس  دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس گفت: طرح ضیافت اندیشه اساتید برای دومین سال پیاپی در این واحد برای تکمیل فضایل اخلاقی ،دینی ،معرفت افزایی هیات علمی دانشگاهها ی استان در حال اجراست .
وی پرداختن به مسایل اخلاقی و دینی دانشجویان را پس از آموزش به عنوان رسالت دوم یاد کرد و از اساتید خواست تا تقویت بنیه دینی آنها در جهت پیشرفت جامعه گام موثری بردارند.
گفتنی است این طرح با موضوعات معرفت شناسی اسلامی و تاریخ علم و تمدن اسلامی با حضور مجید کافی و جان احمدی از تاریخ 4تیر ماه در حال برگزاری است و تا 7تیر ماه با حضور 50استاد از سراسر استان هرمزگان برگزار می شود.

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

چهارشنبه ٥ تير ١٣٩٢١٤:٤٢1684

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان می باشد