سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨
 


نسخه چاپي    ارسال به دوست

  

    نشست هم اندیشی اساتید با موضوع ديپلماسي ايران و آمريكا

  حضرت آيت الله احمد بهشتي عنوان كرد: فرامین اسلامی فراگیر و جهانی است / رابطه با آمریکا منوط به تغییر سیاست های آن کشور است عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسايل اسلامي گفت :فرامین اسلامی منحصر به یک مکان و زمان خاص یایک قاره و یک منطقه نیست بلکه جهانی و همه گیر است . عضو مجلس خبرگان رهبري در نشست خود با اساتید دانشگاه های استان هرمزگان با اشاره به رسالت الحقوق امام سجاد (ع) در پيشبرد انديشه هاي حقوقي بشر را نمونه كامل و بي بديل ياد كرد و گفت:آنچه دين اسلام بيان ميكند اوج مطلبي است كه مي توان گفت و از آن بالاتر وجود ندارد و براي آنهايي كه مسلمان هم نيستند شنيدني است و آن را با آغوش باز مي پذيرند.

   

حضرت آيت الله احمد بهشتي عنوان كرد:
فرامین اسلامی فراگیر و جهانی است / رابطه با آمریکا منوط به تغییر سیاست های آن کشور است
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسايل اسلامي گفت :فرامین اسلامی منحصر به یک مکان و زمان خاص یایک قاره و یک منطقه  نیست بلکه جهانی و همه گیر است  .
عضو مجلس خبرگان رهبري در نشست خود با اساتید دانشگاه های استان هرمزگان با اشاره به رسالت الحقوق امام سجاد (ع) در پيشبرد انديشه هاي حقوقي بشر را نمونه كامل و بي بديل ياد كرد و گفت:آنچه دين اسلام بيان ميكند اوج مطلبي است كه مي توان گفت و از آن بالاتر وجود ندارد و براي آنهايي كه مسلمان هم نيستند شنيدني است و آن را با آغوش باز مي پذيرند.
عضو سابق مجلس شوراي اسلامي ؛ از حقوق اسلامی  به عنوانجامع ترین مبانی  حقوق ياد كرد وگفت:بالاتر از حقوق اسلامي حقوقي نداريم و این مهم  اذعان همه ی حقوقدانان دنیاست و بر هیچ كس نیز پوشيده نيست.
 وي گفت:هر جا تكليفي قرار مي گيرد بايد حقي بر آن قايل شد و اين دو را نمي توان از هم جداكرد مثلا بزرگترین حقوق خداوند بر انسان حقیست که آن ذات مقدس به عنوان حق خود رعایت وآنرا برانسان واجب نموده است ؛ حقـی که اصل حقوق است و از آن حقـوق دیـگر منتشر ومتفرع میشود و در درجه دوم حق خودت بر خودت  میباشد ؛ که این حقوق مربوط به تمام اعضاي انسان است.
دكتر بهشتي در ادامه نشست خود با اشاره به مذاكرات اخير و مساله ديپلماسي ايران و آمريكا افزود:مساله ديپلماسي ايران و آمريكا يك مساله مهم وحساس است و این فرصتی مناسب براي كشور مقابل است تا دست از شیطنت و سیاست ها قدرت طلبانه خود بردارد و با صداقت بر سر میز مذاکره بنشیند .
وي با توجه به مذاكرات پيش رو ايران در ژنو گفت :اگرنتيجه مذاكرات آينده درست از آب در آمد و كشور مقابل براي سازش اعلام آمادگي كرد ودست از ياوه گويي برداشت ايران نيز آن را مي پذيرد وگرنه همين راه كنوني را در پيش خواهد گرفت و به راه خود ادامه خواهد داد.
عضو خبرگان رهبری گفت:همان طور كه حضرت امام حسين (ع) در زمان خود با دشمنان مدارا مي كرد و اصل را بر جنگ و خونريزي نمي دانست ما نيز خواستار جنگ و تعدي نيستيم بلكه اصالت با صلح است و آن هم قهرمانه و نه از نوع تحميلي
وی  با اشاره به آيه هاي قرآن كريم كه هركس به شما تعدي كرد شما بايد عين خودش و به همان اندازه كه تعدي كرده با آن برخورد كنيد گفت:قرآن وانبيا الهي راه روشن را پيش روي ما قرار دادند و ما باید  بر اساس آن عمل كنيم .

 

 

يکشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٢١٢:٤٨1349

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان می باشد