سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨
 


نسخه چاپي    ارسال به دوست

   پرونده هفتمین مرحله مناظرات دانشجویی در بندرعباس بسته شد

    دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پیروز این مسابقات شدند

  پرونده هفتمین مرحله مناظرات دانشجویی در بندرعباس در حالی بسته شد که پیروزی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را به دنبال داشت.

   

رتبه‌های اول، دوم و سوم هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در بندرعباس مشخص شد. مرحله نهایی نیز با حضور تیم شهید ابراهیم هادی از دانشگاه آزاد اسلامی و ندای دانشجو از دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

در همین رابطه یکی از اعضای گروه ندای دانشجو گفت: در این مرحله در مواضع مخالف به اثبات اندیشه‌مان در خصوص گزاره اعلام شده پرداختیم.

امیرحسین رمضانی عنوان کرد: موضوع گزاره کنترل دسترسی به فضای مجازی که با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری و احساس خطری که ایشان در رابطه با این موضوع دارند

وی افزود: جنگ نرمی که در حال رخ دادن است، میدان را برای دشمن فراهم و کار را برای ما سخت‌تر می‌کند درنتیجه ضروری است که  این جریان را به سمتی هدایت کنیم که به سمت‌وسوی غلط نرود.

رمضانی با بیان موضوع گزاره" کنترل دسترسی افراد به شبکه‌های اجتماعی سبب کاهش آسیب‌های ناشی از آن می‌شود" بیان کرد: ما با شرح علم مدیریت در معنای هدایت آن و اعلام این موضوع به‌عنوان راه آشکار و صحیح برای کنترل و جلوگیری از فساد در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردیم که باید جامعه را به سمت روشن هدایت کنیم.

وی در خصوص سطح کیفی برگزاری مسابقات اظهار کرد: برگزاری این مسابقات بسیار عالی پیش رفت، در حقیقت سطح رقابت کنندگان آن‌چنان بالا بود که رقابت برای در مراحل پایانی تیم ما که اولین تجربه حضورش را در این مسابقات را پشت سر گذاشت، بسیار مشکل شده بود.

رمضانی در پایان گفت: محققین و مناظره کنندگان در همه تیم‌ها بسیار قوی و با دانش و آگاهی به مناظره پرداختند که این موضع سبب بالا رفتن رقابت میان دانشجویان و یادگیری هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان می‌شود.

یکی از اعضای گروه شهید ابراهیم هادی نیز عنوان کرد: مسابقه در مرحله نهایی بسیار حرفه‌ای و با یک تیم قدرتمند به اتمام رسید.

سعید غنچه پور با اشاره به این‌که موضوع گزاره بسیار رضایت‌بخش بود، افزود: اعتقاد داریم که امروز با کمبود مربی سواد رسانه‌ای در کشور روبه‌رو هستیم و مسئله‌ای مانند کنترل و فیلترینگ که صحبت روز محافل اجتماعی و دانشجویی است جای صحبت و تفکر بسیار دارد.

وی اظهار کرد: مسئله سواد رسانه‌ای نباید فراموش شود و در کشورهای پیشرفته نیز توجه ویژه‌ای به آن می‌شود، در ایران نیز باید به دلیل شرایط پیش آمده و فیلترینگ‌های اخیر در کشور به بررسی دقیق‌تر آن پرداخت.

غنچه پور ادامه داد: اساساً مسئله کنترل اگر دلایل خاص خودش را نداشته باشد در آینده فضای سلبی نسبت به اعتماد مخاطب به شبکه‌های اجتماعی و روبه‌رو شدن با اخبار ایجاد می‌کند.

وی در پایان گفت: امسال سومین سال برگزاری مسابقات مناظره در بندرعباس است، به‌مراتب هرچه جلوتر می‌رویم سطح اجرایی مسابقات بسیار بهتر از سال گذشته می‌شود.

هم‌چنین نماینده سازمان دانشجویان ایران و ناظر مسابقات مناظره در مرحله استانی استان هرمزگان منطقه خلیج‌فارس عنوان کرد: همین‌طور که مستحضر هستید در ایستگاه هفتم مسابقات ملی  مناظرات دانشجویان ایران قرار داریم.

امید هاشمی افزود: نکته حائز اهمیت برای سازمان دانشجویان و برای دانشجوها از زمان شروع مسابقات تاکنون با وجود هدف و شعار مشخصی پی‌ریزی شد.

وی تصریح کرد: ازآنجاکه ضعف گفت‌وگو و فرهنگ گفتمان در کشورمان وجود دارد و  کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها موفق نشد خروجی لازم را داشته باشد و مسابقات مناظره دانشجویی به همین منظور توسط سازمان دانشجویان ایران با مدیریت جهاد دانشگاهی با شعار" مناظره فرصتی برای یادگیری" کار خود را آغاز کرد.

هاشمی ادامه داد: هدف سازمان دانشجویان این است که از طریق این مسابقات مسیری را برای دانشجویان هموار کند نظرات مخالف شنیده شود و مهارت شنیداری و توانایی پاسخ‌دهی صحیح و تمام مسائلی که به فرهنگ گفت‌وگوی‌مان در راستای ارتقای آن حرکت می‌کند، کمک نماید.

وی بیان کرد: خوشبختانه امسال در استان هرمزگان اشتیاق خاصی در تیم‌ها دیده شده و با آمار بالایی در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

هاشمی عنوان کرد: امروز در مرحله فینال و اختتامیه این دوره از مسابقات در استان هرمزگان هستیم در روز سیزدهم تیم‌های برگزیده در استان خراسان رضوی پذیرش خواهند شد و مهمان امام رضا، امام مناظرات خواهند بود و سه تیم از هرمزگان به استان خراسان رضوی سفر خواهند کرد.

وی در پایان گفت: بعد از پایان مرحله منطقه‌ای که در چهار منطقه غرب، شرق و جنوب کشور، شمال و شمال غربی، تهران و البرز ادامه مسابقات را به میزبانی تهران خواهیم داشت.برای تمامی تیم‌های راه‌یافته به‌مراتب بالاتر آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان نیز عنوان کرد: مسابقات این دوره نیز با تمام فرازوفرودها به مرحله پایانی رسید، همچنین با تشکر و قدردانی از حامیان این مسابقات به‌ویژه ریاست جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان که پشتیبان کامل و قوت قلبی برای تمام تلاشگران این مسابقات بوده‌اند، همچنین از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، ریاست دانشگاه‌ها و معاونین فرهنگی آن‌ها که ما را در مسابقات با حضور و حمایت خود و ایجاد رغبت و اشتیاق در دانشجویان همراهی کردند.

وحید دلپسند افزود: گاهی وقت‌ها در زمان برگزاری مسابقات نکات و مطالبی که توسط دانشجویان بیان می‌شود برای شخص من قابل‌استفاده و بسیار جالب است. گاهی مواضعی از گروه‌ها را می‌شنویم و می‌بینیم که برخلاف برداشت اولیه و تیپ فکری آن‌ها است و این نشان‌دهنده این است که مطالعه و تحقیق تا چه حد می‌تواند در نگرش و رویکرد فکری انسان تغییر ایجاد کند.

وی بیان کرد: وقتی گفته می‌شود مناظره فرصتی است برای یادگیری این جمله تنها یک شعار نیست بلکه واقعیتی است که با چشم آن را می‌توان دید چراکه مناظره‌ها  فرصتی برای مطالعه و تحقیق و تجزیه‌وتحلیل مسائل برای دانشجویان فراهم کرده است و همین امر گواه این است که حق مطلب در برگزاری مسابقات مناظره ادا شده است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان  همچنین اظهار کرد: جهاد دانشگاهی آمادگی خود را برای اجرای این مناظره‌ها در سایر سطوح علمی دانشگاه‌ها از جمله در سطح اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها اعلام می‌کند.

دلپسند اضافه کرد: گفت‌وگوهای جدی و قاعده‌مند در قالب مناظره میان اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و گروه‌های فکری از جمله ضروریات امروز فضای عمومی کشور است.

در این خصوص دبیر اجرایی این مسابقات نیز افزود: تعداد کل شرکت‌کننده‌ها 32 تیم و تعداد کل شرکت‌کننده‌ها 128 نفر است.

رأفت بیان کرد: تعداد کل مسابقات 16 و تعداد هیئت‌داوران 25 نفر که به قضاوت این مسابقات پرداختند. هم‌چنین مسابقات در مدت یک هفته در قالب 28مسابقه و در مرحله نیمه‌نهایی و نهایی 2مسابقه در 2 روز برگزار شد.

وی در پایان گفت: پرونده این مرحله نیز با شرکت دانشگاه‌های هرمزگان با 9 تیم، آزاد اسلامی با 2 تیم، علوم پزشکی با 5 تیم، مذاهب اسلامی 5 تیم، علمی کاربردی 3 تیم، پیام نور 5 تیم، فنی و حرفه‌ای فاطمیه 2 تیم، و امیرکبیر 1تیم بسته شد.

درنهایت تیم شهید ابراهیم هادی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در برابر تیم ندای دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی، فینالیست این دوره از رقابت‌های مناظرات ملی دانشجویان ایران در مرحله استانی معرفی شد. همچنین لازم به ذکر است رتبه سوم با انصراف تیم سایدیس از دانشگاه علوم پزشکی به گروه فرهنگ از دانشگاه علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر تعلق گرفت.

 

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧٠٩:١٦232

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان می باشد